Herpai Lajos Jhones Pleasure Kezdő 1
Bódis Bernadett Flóra Trail Kezdő 5

A szervezők értékelése:

"Kedves Lovas Barátaink!

A hétvégén megrendezett Western Kupasorozat II. fordulójának eredménylistáját, valamint az összesített eredményeket hamarosan megtaláljátok a Western Kupasorozat hivatalos honlapján.

Egy rövid statisztika a versenyről: Összesen 35 ló-lovas páros indult a versenyen, 66 starttal. Örömteli látni, hogy a versenyzők egyre szervezettebben, nagyon komoly hozzáállással érkeznek a versenyekre. A Csámpai Lovassport Egyesület 8, a Varázs Lovas Sport Egyesület 7 versenyzővel képviseltette magát a hétvégén. A sok egyen ing, a csapatokat képviselő, és koordináló „csapatkapitányok" szervezett munkája példaértékű volt.

De hogy a lovakról is essék pár szó... Bizakodással tölt el, hogy új, tehetséges fiatal lovakat is megismerhettünk a hétvégi versenyen. Szabolcs Zsolt lovaglásában láthattuk China-t, egy 3 éves Appaloosa kancát, és Schaller Zoltán lovaglásában Miss Dun Runner-t, egy mindössze 2 éves Quarter Horse kancát. Szabolcs Zsolt - China párosítás a Western Pleasure haladó kategóriában az előkelő negyedik helyezettje, Schaller Zoltán - Miss Dun Runner páros a kezdő kategória harmadik helyezettje lett. Szintén az idei szezonban debütált a Csámpai Lovassport Egyesület színeiben TB Jhones, egy rendkívül nyugodt és kiegyensúlyozott versenyzést bemutató Quarter Horse fedezőmén. Herpai Lajos lovaglásában a kezdő Trail versenyszám első helyezettje lett 68,5 ponttal, és a Western Pleasure Kezdő versenyszám abszolút győztese lett a páros. Ugyan ezzel a lóval Ledneczki László Trail haladó versenyszámban az előkelő 4. helyezést érte el 64 ponttal. Mindegyik versenyző saját maga tréningezi a lovát, gratulálunk Nekik ez úton is!

A verseny korrekt, és szigorú bírálatáért köszönet illeti meg Horváth Szilvia Nemzeti Bírónkat, akinek felajánlásában a gyerek és ifjúsági kategóriák győztesei értékes tárgynyereményeket vehettek át.

Külön köszönet illeti meg a házigazdát, Kemény Viktort (Vityát). A Berri Lovarda minden szempontból kitett magáért a versenyrendezés tekintetében. Remek versenypálya, bemelegítő pálya, kényelmes boxok a lovaknak, szép környezet, kedves és segítőkész rendezői csapat biztosította a verseny magas színvonalát. Bízunk benne, hogy a mostani verseny egy hosszan tartó közös munka kezdetét indíthatja el, és sok hasonló jó versenyen vehetünk részt a Berri Lovardában.

Sok profi fotóssal is találkozhattunk a hétvégén, az ő képeiket is bizonyára hamarosan megtaláljátok a fórumokon, és a Kupasorozat honlapján is.

A következő verseny 2011 augusztus 12-14.-én kerül megrendezésre, a XI. Szigetközi Lovas Találkozó keretein belül Halásziban.
Addig is eredményes felkészülést, jó lovaglást kívánunk mindenkinek!