2012. szeptember 2.

Harmadszor is Európa bajnok Polányi Máté

Laa an der Traya - 2012. 09. 01-02.

A tavalyi svájci kettős győzelem után ismét a cím megvédésére készült Polányi Máté. Tanítványa ifj. Ledneczki László ugyancsak napi több órában gyakorolt hónapok óta, hogy élete talán legnagyobb élményét szerezze meg. A felkészülésről Mátéval videoriportot készített a DigiSport tévé.

A csapat 2012. augusztus 31-én indult a Laa an der Thaya nevű ausztriai üdülőhelyre, ahol a kétnapos bajnokságot rendezték.

A paksi versenyzők szinte mindent megnyertek. Egészen pontosan ...

Polányi Máté első lett a

• Vaquero, azaz a profik számára kiírt versenyszámban;
  • Team parcour párosversenyben ifj. Ledneczki Lászlóval;
  • National Cup, azaz a nemzetek közötti cspatversenyben, ugyancsak ifj. Ledneczki Lászlóval.

Ifj. Ledneczki László (14) a fenti csaptversenyeken túl megnyerte még a haladók számára kiírt (advanced) versenyszámot, így már ő is Európa bajnoknak mondhatja magát. Az élmény leírhatatlan ...